تبلیغات
SeaTrade & Transport - کالای خطرناک - آموزش (Training )
پنجشنبه 13 فروردین 1388  08:03 ب.ظ    ویرایش: - -

آموزش (Training )

1- همه افراد درگیر در زمینه حمل و نقل کالاهای خطرناک باید آموزش دیده باشند. که شامل افراد استخدام شده توسط سازمانهای قانون گذار، شرکتهای کشتیرانی، خدمات کالا و همچنین مدیریت بندر،ناظران و سرپرستان و کارکنان بندرمی باشد.

 

2- همه افراد باید آموزشهای مناسب در رابطه با وظایف خود رادیده باشند. آموزشهای متفاوت برای گروههای مختلف کارکنان بندری مناسب خواهد بود.

 

3- هیچ کس نباید در دوره های مشابه شرکت کند. آموزش باید مطابق و در خور مسئولیت ومسائل درگیر کننده ی افراد باشد. بعنوان مثال تعداد کمی از افراد در بندر نیازمند دانستن تمام یا کل(IMDG Code) می باشند اگر چه هر کس نیازمند دانستن آن بخش یا بخشهای تخصصی است که مرتبط با کارش می باشد و مربوط به بندر و قوانین شرکت یا دستورالعملها و سیستم ایمنی کار است.

 

4- آموزش ویژه عملی در باره یک حادثه مرتبط با کالاهای خطرناک علاوه بر هشدارهای عمومی مناسب، آگاه سازی و آموزش خاص وظیفه ایی، باید ارائه شود.

 

5- آموزشهای عمومی یا کلی باید به گونه ایی طراحی شود که آگاهی مناسب درباره خطرات کلی جابجایی کالاهای خطرناک و نیازهای قانونی آنرا فراهم کند. که شامل یک تعریف از طبقات کالاهای خطرناک و علامتهای آنها ، برچسبها،پلاکها، بسته بندی و تفکیک، اسناد و شیوه های ضروری عکس العمل می باشد.

 

6- همه کارکنان بندری باید آموزشهای لازم را دریافت کرده و باید آموزش عملی در مورد حوادث ریزش (ریختن، فرو ریزی،پخش شدگی)کالاهای خطرناک را دیده باشند.

 

7- آموزش همانند یک نیاز باید بصورت مداوم و دوره ای همراه با بازآموزی ارائه شود.

8- همه آموزشهای باید ثبت و بایگانی شود. 

9- آموزشهای مربوط به مواد عبارتند از:

الف-Training unit p.3.1 (Handling Dangerous Cargo in Port) of the ILO's Portworker Development Programme;

ب- IMO model course 1.10, dangerous, hazardous and harmful cargoes;

ج- IMDG Code , section 1.3, recommendation on Training of shore side personnel.

 

   


نظرات()  
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

SeaTrade & Transport

زكات علم آموختن آن به دیگران است