تبلیغات
SeaTrade & Transport - مطالب اسفند 1388
یکشنبه 16 اسفند 1388  02:13 ب.ظ    ویرایش: - -

تصویر کشتی قدیمی

مستعمره سازی جهان توسط اروپا كه در سده پانزدهم آغاز شد، به دست یك نابغه مصمم پرتغالی به نام "هانری دریانورد" امیر پرتغال، بنیان گذاشته شد.
این مرد، كه هیچگاه به درون یك كشتی پا نگذاشت،(گذشته از یك لشكركشی كوتاه نظامی)، هیچ كتاب یا یاداشت روزانه ای از خود برجای نگذاشته است ولی از قدرتش به عنوان امیر یا شاهزاده نَسَبی و درآمدش در مقام استاد اعظم فرقه مسیح برای كاوش در اقیانوس تاریكی ناشناخته- اقیانوس اطلس- و ساحل غربی قاره آفریقا استفاده كرد.
او از ستاد فرماندهی اش در "ساگریش"، بندری تك افتاده در راس جنوبی پرتغال، هیئت های بی شماری را برای كاوش در دریاها اعزام كرد.

ادامه مطلب


   


نظرات()  
جمعه 14 اسفند 1388  02:06 ب.ظ    ویرایش: - -

تصویر کشتی کروز

كروز، طبق وا‍ژه نامه انگلیسی كالینز 2008، سفری است كه بوسیله یك خط كشتیرانی از طریق دریا با هدف تفریح انجام می شود و معمولا کشتی نیز در طول سفر در بنادر مختلف پهلو می گیرد.
یك كشتی گردشگری كروز، كشتی است كه به نقاط مختلف سفر می كند سرعت كشتی كروز متناسب با شرایط آب و هوا و دریا، ترافیك لنگرگاه ها و فاصله بین مبداء و مقصدی كه باید پوشش دهد، تنظیم می شود. گردشگران اغلب از كشتی كروز برای مقاصد تفریحی استفاده می كنند تا حركت از نقطه ای به نقطه دیگر.(Dowling R.K 2006:3)
كشتی های كروز همچنین می توانند یك شكل ایمن از حمل ونقل باشند كه می توانند مسافران زیادی را در خود جای دهند.
طبق برآورد اداره گردشگری آفریقای جنوبی خط كشتیرانی كروز تقریبا شش برابر بیشتر از متوسط درآمد گردشگری سایر بخش ها ، درآمد زایی دارند.

ادامه مطلب

   


نظرات()  
  • کل صفحات:2  
  • 1
  • 2
  •   

SeaTrade & Transport

زكات علم آموختن آن به دیگران است